Druga edycja Akademii Spedytora.

BBA Transport System we współpracy z Wydziałem Transportu Politechniki Warszawskiej zorganizuje drugą edycję Akademii Spedytora.

Pod tą nazwą kryje się cykl warsztatów prezentujący pracę na stanowisku spedytora w gałęziach transportu drogowego, morskiego, lotniczego, kolejowego, Project Cargo oraz w przewozach farmaceutyków. Jest to jednocześnie prezentacja dobrych praktyk, które można wykorzystać w pracy na wszystkich stanowiskach związanych z logistyką.

Całość odbędzie się w nowoczesnej auli Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej, czyli w miejscu gdzie kształcą się czołowi logistycy w kraju.

Druga edycja Akademii Spedytora jest efektem bardzo dużego sukcesu jej pierwszej odsłony, którą można podsumować następującymi statystykami:

• 637 obecnych wszystkich słuchaczy
  • 224 indywidualnych imiennych Certyfikatów
  • 7 dwugodzinnych prezentacji tematycznych – w sumie 14 godzin
  • 350 Slajdów merytorycznej i praktycznej wiedzy prezentowanej przez specjalistów rynku TSL
  • 20 filmów prezentujących kulisy branży logistycznej
  • 100 rozlosowanych zestawów z nagrodami (voucher lunchowy „Warszawa Wschodnia”, mapa transportowa Europy, gadżety)

Warsztaty zaplanowane w semestrze Zimowym odbywać się będą w Auli nr 0.55 w terminach:

• 06.11 (wtorek), godz. 18:00-20:00 Transport Drogowy. Kryteria doboru profesjonalnej firmy spedycyjnej.
  • 27.11 (wtorek), godz. 18:00-20:00 – Project Cargo (Transport Ponadgabarytowy). Główne wyzwania transportu ponadgabarytów.
  • 18.12 (wtorek), godz. 18:00-20:00 – Transport Kolejowy. Nowy jedwabny szlak z Azji do Europy. Wyzwania i realne korzyści.
  • 15.01 (wtorek), godz. 18:00-20:00 – Transport Farmaceutyków. Bezpieczeństwo łańcucha dostaw w farmacji. Temperatura pod kontrolą.

Harmonogram warsztatów planowanych w semestrze Letnim, obejmujący takie zakresy tematyczne jak: Transport Morski, Transport Lotniczy, Sytuacje Kryzysowe, zostanie ogłoszony w późniejszym termie.

Dla przypomnienia - ideą i myślą przewodnią Akademii Spedytora jest przekazanie wartości w postaci wiedzy i praktycznych narzędzi pracy na stanowiskach związanych z logistyką firmy. Kierowana jest dla osób dążących do ciągłego rozwoju osobistego i podnoszenia swoich kompetencji zawodowych.

Podczas zajęć warsztatowych prezentowane są  realne case studies spotykane w branży TSL.

Pomysłodawcą i prowadzącym cały cykl jest Mariusz Żakiewicz - Dyrektor Działu Transportu i Spedycji w międzynarodowej spedycji BBA Transport System, odpowiedzialny m.in za strategię firmy, procedury operacyjne, rekrutację, szkolenie nowych pracowników oraz system jakości ISO 9001:2015. Logistyk certyfikowany przez European Logistics Association, absolwent Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej. Posiada on ponad 10-cio letnie doświadczenie, uczestniczył w wielu projektach logistycznych, zrealizował ponad 10 000 różnego rodzaju transportów.

Organizatorem Akademii Sedytora jest BBA Transport System - spedycja międzynarodowa o ugruntowanej pozycji na rynku transportowym. Firma ta świadczy usługi logistyczne w gałęziach transportu drogowego, morskiego, lotniczego, kolejowego oraz ponadgabarytowego. Ponadto realizuje politykę jakości wg norm ISO 9001:2015 i GDP. Od samego początku istnienia cieszy się bardzo dobrą opinią wśród Klientów i Partnerów biznesowych. Jest także członkiem globalnych sieci logistycznych, m.in.: WCA oraz AOG Freight 24/7, a wkrótce także IATA.

Przydatne linki, aby dowiedzieć się więcej: