Biblioteka

Ogłoszenia:

W dniach 1-4 czerwca 2021 r. Biblioteka będzie nieczynna.

Biblioteka Wydziału Transportu do odwołania dostępna dla użytkowników:  wtorki, środy, czwartki, piątki w godz.: 10.00 -14.00.

  • Karty obiegowe: mogą być rozliczane zdalnie, w tym celu należy zgłosić do dziekanatu prośbę o wystawienie elektronicznej karty obiegowej „eobiegówki”.
  • Zwroty materiałów bibliotecznych: Książki można zostawić na portierni lub przesłać pocztą na adres Wydziału Transportu z dopiskiem BIBLIOTEKA.
  • Przedłużenie terminu wypożyczenia książek, system biblioteczny dopuszcza tylko przed upływem terminu zwrotu.

Informacje na temat pracy Biblioteki, będą aktualizowane na bieżąco.

Biblioteka Wydziału Transportu PW jest specjalistyczną biblioteką wydzieloną w ramach struktur Wydziału Transportu. Biblioteka funkcjonuje od 1972 roku gromadząc książki, monografie, dokumenty i czasopisma specjalistyczne z dziedziny Transport oraz z dziedzin pokrewnych.

Biblioteka jest ogólnodostępna i oferuje możliwość wypożyczenia skryptów i podręczników dla studentów, monografii i książek niezbędnych do pracy badawczej, a także czasopism branżowych.

Biblioteka prowadzi wypożyczenia międzybiblioteczne oraz udziela informacji i wskazówek dotyczących sposobu korzystania z katalogów i wydawnictw, a także wskazuje użytkownikowi instytucje, w których możliwe jest uzyskanie niezbędnych materiałów. 

 

Informacje ogólne:

Adres: Gmach Nowej Kreślarni, ul. Koszykowa 75, sala 09 (w przyziemiu)
Telefon: +48 22 234 7702
   

Godziny otwarcia: 

w ogłoszeniach poniżej aktualizacje dostępności dla użytkowników podczas pandemii

 
  poniedziałek - BIBLIOTEKA NIECZYNNA 
wtorek - piątek: 9.00-14.00 
soboty zjazdowe: 10.00-14.00 
 
  mgr Urszula Olasek
e-mail: urszula.olasek@pw.edu.pl

 

Regulamin Biblioteki.pdf (pdf, 115,73 kB)

W przypadku utraty hasła należy skorzystać z usługi zdalnego resetowania hasła, w przypadku problemów z kontem bibliotecznym prosimy o kontakt mailowy: admin.bg@pw.edu.pl

  

Zasady korzystania:

Zbiory Biblioteki umieszczone są w Centralnym Katalogu Zbiorów Bibliotek PW (ALEPH). Wypożyczenie wydawnictw odbywa się na podstawie ważnej legitymacji studenckiej, lub legitymacji bibliotecznej (pracownicy) z nadanymi przez Bibliotekę Główną PW uprawnieniami do korzystania z Biblioteki Wydziału Transportu. Kwestie szczegółowe korzystania z Biblioteki omówione zostały w Regulaminie.

Przeglądanie katalogu zbiorów Biblioteki oraz zamawianie pozycji możliwe są przez system ALEPH.

Bezpośredni dostęp do zbiorów Biblioteki: http://gate.bg.pw.edu.pl

 

Dezyderaty:

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Czytelników wprowadziliśmy opcję elektronicznego składania dezyderatów. Przypominamy, iż dezyderaty to nic innego jak życzenia czytelnicze dotyczące gromadzenia i uzupełniania księgozbioru. Jeżeli więc mają Państwo propozycje zakupów zbiorów bibliotecznych to prosimy kierować je na adres mailowy: urszula.olasek@wt.pw.edu.pl