Biblioteka

Biblioteka Wydziału Transportu PW jest specjalistyczną biblioteką wydzieloną w ramach struktur Wydziału Transportu. Biblioteka funkcjonuje od 1972 roku gromadząc książki, monografie, dokumenty i czasopisma specjalistyczne z dziedziny Transport oraz z dziedzin pokrewnych.

Biblioteka jest ogólnodostępna i oferuje możliwość wypożyczenia skryptów i podręczników dla studentów, monografii i książek niezbędnych do pracy badawczej, a także czasopism branżowych.

Biblioteka prowadzi wypożyczenia międzybiblioteczne oraz udziela informacji i wskazówek dotyczących sposobu korzystania z katalogów i wydawnictw, a także wskazuje użytkownikowi instytucje, w których możliwe jest uzyskanie niezbędnych materiałów.
 
Informacje ogólne:

Adres: Gmach Nowej Kreślarni, ul. Koszykowa 75, sala 09 (w przyziemiu)
Telefon: +48 22 234 7702
Godziny otwarcia:
 
poniedziałek - BIBLIOTEKA NIECZYNNA
wtorek - piątek 9.00-14.00
piątki zjazdowe 9.00-15.00
soboty zjazdowe 10.00-14.00
  mgr Urszula Olasek
e-mail: urszula.olasek@wt.pw.edu.pl

   
Ogłoszenia:

W dniach: 23.07.2018 r. - 20.08. 2018 r. biblioteka będzie nieczynna. (Karty obiegowe można rozliczyć w Wypożyczalni Studenckiej Biblioteki Głównej)

 
Zasady korzystania:

Zbiory Biblioteki umieszczone są w Centralnym Katalogu Zbiorów Bibliotek PW (ALEPH). Wypożyczenie wydawnictw odbywa się na podstawie ważnej legitymacji studenckiej, lub legitymacji bibliotecznej (pracownicy) z nadanymi przez Bibliotekę Główną PW uprawnieniami do korzystania z Biblioteki Wydziału Transportu. Kwestie szczegółowe korzystania z Biblioteki omówione zostały w Regulaminie.

Przeglądanie katalogu zbiorów Biblioteki oraz zamawianie pozycji możliwe są przez system ALEPH.

Bezpośredni dostęp do zbiorów Biblioteki: http://gate.bg.pw.edu.pl

Dezyderaty:

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Czytelników wprowadziliśmy opcję elektronicznego składania dezyderatów. Przypominamy, iż dezyderaty to nic innego jak życzenia czytelnicze dotyczące gromadzenia i uzupełniania księgozbioru. Jeżeli więc mają Państwo propozycje zakupów zbiorów bibliotecznych to prosimy kierować je na adres mailowy: urszula.olasek@wt.pw.edu.pl