Konferencja ThinkGoodMobility

W dniu 17 stycznia 2017 roku, na naszym Wydziale odbyła się konferencja ThinkGoodMobility organizowana wspólnie przez Goodyear Dunlop Tires Polska i Wydział Transportu Politechniki Warszawskiej. Patronatu udzieliła Dziekan Wydziału Transportu PW prof. dr hab. inż.  Marianna Jacyna, która również otworzyła konferencję.

Zaproszeni goście mieli okazję zapoznać się z przedstawionymi przez dr Chrisa Tennanta z London School of Economics wynikami ogólnoeuropejskich badań na temat postrzegania przez kierowców pojazdów autonomicznych oraz wziąć udział w debacie ekspertów poświęconej przyszłości motoryzacji.

W gronie panelistów znaleźli się m.in. Carlos Cipollitti (Dyrektor Centrum Innowacji Goodyear w Luksemburgu), Julia Krysztofiak-Szopa (Prezes Fundacji Startup Poland) oraz prof. Włodzimierz Choromański (Kierownik Zakładu SIMT, Wydział Transportu PW).

Dodatkowo studenci Wydziału Transportu mieli okazję uczestniczyć w warsztatach z Carlosem Cipollittim, a w lobby Wydziału wystawiona została koncepcyjna opona Goodyear Eagle-360, którą po raz pierwszy zaprezentowano w Polsce. Moderatorem spotkania był dr Tomasz Rożek, prowadzący kanał „Nauka.To Lubię” oraz program „Sonda2”.

Fotorelacja z wydarzenia

Fotorelacja z wydarzenia