Rozpoczęliśmy rok akademicki 2020/2021

Tegoroczna inauguracja była niewątpliwie wyjątkowa. Ze względu na pandemię COVID-19 liczba osób biorących udział w uroczystości została ograniczona. Była to też pierwsza inauguracja w nowej kadencji Władz Wydziału Transportu, gdzie Prodziekani pełnią swoje funkcje po raz pierwszy.

30 września 2020 r. o godz. 14.00 w Auli Gmachu Wydziału Transportu odbyła się uroczysta Inauguracja roku akademickiego 2020/21.

Uroczystość poprowadziła Prof. dr hab. inż. Marianna Jacyna – Dziekan Wydziału Transportu w towarzystwie Państwa Prodziekanów: ds. Kształcenia - dr hab. inż. Ewy Kardas-Cinal, prof. uczelni, ds. Nauki i Rozwoju - dr hab. inż. Konrada Lewczuka, prof. uczelni oraz ds. Studenckich dr inż. Jarosława Poznańskiego, a także znamienitej kadry i pozostałych zaproszonych gości: Przedstawicieli Szkół Wyższych, Firm i Instytucji.

W części oficjalnej wydarzenia miały miejsce między innymi: Immatrykulacja studentów I roku oraz Prezentacja wykładowców I semestru. W imieniu studentów głos zabrała Anna Żytka - Przewodnicząca Wydziałowej Rady Samorządu Wydziału Transportu. Wykład inauguracyjny pt. „Transport autonomiczny pojazdów w kontekście budowy krajowych kompetencji” dr hab. inż. Marcin Ślęzak, prof. ITS z Instytutu Transportu Samochodowego.

Dziękujemy za wspólne przeżywanie tego ważnego dla naszego Wydziału dnia i życzymy dużo sukcesów w nowym roku akademickim!

>> Zapraszamy do obejrzenia reportażu z przebiegu uroczystości Inauguracji <<