"OdLOTowy dzień z LOT"

Z inicjatywy dr hab. inż. Mirosława Siergiejczyka, prof. PW Prodziekana ds. Rozwoju i Współpracy z Gospodarką 29 marca odbył się na Wydziale Transportu "OdLOTowy dzień z LOT" z udziałem przedstawicieli Polskich Linii Lotniczych "LOT". Współorganizatorem wydarzenia było Biuro Karier Politechniki Warszawskiej.

Spotkanie otworzyła dr hab. inż. Anna Stelmach, Prodziekan ds. Studenckich. W swoim wystąpieniu podkreśliła, że wybór Wydziału Transportu jako miejsca tego spotkania nie był przypadkowy ze względu na historyczne powiązania tego miejsca. W okresie międzywojennym XX wieku Stanisław Rogalski, Stanisław Wigura i Jerzy Drzewiecki w Gmachu Nowej Kreślarni opracowali projekty i skonstruowali prototypowe egzemplarze pierwszych 6 modeli samolotów spod znaku Zespołu Konstruktorskiego RWD.

Spotkanie "OdLOTowy dzień z LOT" było doskonałą okazją do zapoznania się z ofertą praktyk, staży jak i pracy tego pracodawcy. Pracownicy PLL LOT przedstawili prezentacje na temat m.in.  zarządzania kryzysowego, wdrażania nowej floty samolotów, procesie podejmowania decyzji w Centrum Operacyjnym, obsłudze pasażerów i ich bagażu oraz samolotów, rynku transportu lotniczego jakim jest Cargo jak również o codziennej pracy na lotnisku.

Podczas spotkania zainteresowani mieli możliwość rozmowy z ekspertami, złożenia swojego CV i aplikowania na wybrane praktyki. Zwieńczeniem wydarzenia było rozlosowanie atrakcyjnych nagród wśród jego uczestników. Spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem studentów, nie tylko naszego Wydziału, a aula pozostawała całkowicie wypełniona do końca dnia.

Już wkrótce kolejne spotkania z atrakcyjnymi pracodawcami!

LOT