Kadra dydaktyczna Wydziału Transportu osiąga sukcesy nie tylko na polu naukowym, ale także sportowym

Dnia 12.09.2020 r. podczas VII Ultra Maratonu Wokół Zalewu Sulejowskiego z bardzo trudną technicznie, pagórkowatą leśną trasą o długości 50 km zmierzył się reprezentant kadry nauczycieli akademickich Wydziału Transportu, mgr inż. Karol Nehring.

Mgr inż. Karol Nehring swój bieg ukończył w czasie 3h 43min 09s zajmując drugie miejsce w klasyfikacji generalnej (tzw. „open”) ze startą zaledwie 90 sekund do zwycięzcy. Dwa tygodnie później z wynikiem 1h 20min 50s ukończył V Półmaraton im. XXIV Pułku Ułanów w Kraśniku zajmując 1 miejsce w kategorii wiekowej i 7 miejsce open. Deszczowa i wietrzna aura nie przeszkodziła w poprawieniu życiowego rekordu na dystansie 21,1 km.

Mgr inż. Karol Nehring czynnie bierze udział w zawodach biegowych reprezentując Politechnikę Warszawską. W ostatnim czasie uczestniczył m.in. w Półmaratonie Trzech Rzek (zajmując 4 miejsce open oraz 1 w klasyfikacji wiekowej z czasem 1h 24min 12s). Sukcesem zakończył się także start w XVI Eko Półmaratonie Jurajskim (ukończony z czasem 1h 23min 26s). Wynik pozwolił zająć 10 miejsce open i 3 w klasyfikacji wiekowej, a także otrzymanie zaszczytnego tytułu Drugiego Najszybszego Nauczyciela w Polsce na dystansie półmaratońskim.

Trasa obydwu wymienionych powyżej biegów była wymagająca i cechowała się m.in. licznymi przewyższeniami czy też elementami biegu przełajowego. Mgr inż. Karol Nehring mówi, iż jego specjalnością są biegi długodystansowe- szczególnie górskie. Ich ukończenie często wiąże się z ponad ośmiogodzinnym wysiłkiem oraz pokonaniem poza dystansem w linii prostej +/-4000m przewyższenia.

W roku 2020 mgr inż. Karol Nehring ukończył następujące biegi górskie:

• Turbacz Winter Trail 21 km (16 miejsce open)
  • Łemkowyna Winter Trail 35 km (4 miejsce open)
  • Bieg Dookoła Doliny Wisły 66 km (7 miejsce open)
  • Super Maraton Gór Stołowych 23 km (15 miejsce open, 3 miejsce w kategorii wiekowej)
  • Gorce Ultra Trail 48 km (8 miejsce open)
  • Ultra Trail 68 km w Lądku-Zdroju (8 miejsce open, 1 miejsce w kategorii wiekowej)

Warto zaznaczyć, że wymienione biegi są rozpoznawalnymi wydarzeniami sportowymi, gdzie na trasie konkuruje ze sobą nawet kilkuset zawodników.

Mgr inż. Karol Nehring podkreśla także, że w następnym sezonie czeka na powrót masowych biegów ulicznych, aby poprawić swoje obecne życiowe rekordy na dystansie maratońskim 42,2km (2h 54min 34s) oraz dystansie 10km (obecnie 37min 42s na trasie przełajowej). Poza biegami Reprezentant Wydziału Transportu wykazywał się także w rywalizacjach kolarskich zdobywając m.in. drugie miejsce w Politechnicznej Lidze Rowerowej (co wiązało się z pokonaniem ponad 5200km w ciągu 10 tygodni rywalizacji).

W imieniu całego Wydziału Transportu serdecznie gratulujemy tych wspaniałych osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów!