Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Politechnice Warszawskiej

W dniach 18-22 listopada 2014 roku Politechnika Warszawska organizuje cykl bezpłatnych szkoleń i warsztatów pomagających zdobyć wiedzę z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów, zakładania start-upów oraz budowania własnej marki. Wszystkie te inicjatywy są  związane z obchodami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Cały cykl został podzielony na trzy główne bloki, łączące się w kompletną ofertę dla studentów wszystkich uczelni oraz pracowników naukowych.
 
18  listopada – „WŁASNA FIRMA”
Uczestnicy tego bloku otrzymają m. in. niezbędne informacje dotyczące zakładania, rozwoju własnej działalności. Ponadto studenci będą mieli okazję usłyszeć od swoich starszych kolegów, absolwentów Politechniki Warszawskiej, o kulisach zakładania firm i ich drodze do sukcesu.
 
20 listopada – CEO Generations Forum (CGF)
Blok, który ma na celu przedstawienie dobrych wzorców biznesowych, przekazanie informacji na temat instrumentów wsparcia przedsiębiorczości, jak również coachingu merytorycznego dla obecnych lub przyszłych przedsiębiorców wśród najmłodszych członków społeczności akademickiej PW. Jego nazwa wskazuje, że celem organizatorów jest wsparcie rozpoczynających własny biznes w  osiągnięciu wymarzonego stanowiska Chief Executive Officer (CEO).
 to pierwsze profesjonalne wydarzenie targowe w Polsce o tematyce związanej z drukowaniem i skanowaniem 3D prezentujące najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, informacje o producentach i ich produktach. Odwiedzający Targi będą mogli zapoznać się z przykładem modelowego połączenia nauki i świata biznesu.

Jednym ze strategicznych zadań Politechniki Warszawski jest stałe ulepszanie rozwiązań wspierających podnoszenie poziomu innowacyjności i transferu technologii na Mazowszu. Współpracujemy z młodymi przedsiębiorcami i pomagamy im  w dotarciu do środowiska biznesu i administracji publicznej, co ułatwia wprowadzenie kolejnych projektów na rynek. Temu służą również nasze inwestycje czyli Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii oraz Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW – Anna Rogowska p.o. Zastępca Kanclerza ds. Rozwoju, Pełnomocnik Rektora ds. Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii.
 
Uczestnictwo we wszystkich spotkaniach jest bezpłatne, wymagana jest jedynie rejestracja na stronie www.ceogf.pw.edu.pl. Szczegółowy opis poszczególnych wydarzeń znajduje się w załączonym dokumencie oraz pod powyższym adresem.
 
Honorowy patronat nad obchodami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości objął Jego Magnificencja Rektor Politechniki Warszawskiej prof. dr hab. inż. Jan Szmidt.
 
Patronem medialnym jest portal natemat.pl
 
Partnerami są Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii, fundacja Grow Up Start Up oraz firma Pro Development sp. z o.o.

Za organizację wydarzeń na Politechnice Warszawskiej odpowiadają Biuro Karier PW oraz Biuro Rozwoju i Projektów Strategicznych.
 
 
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości (ang. Global Entrepreneurship Week, GEW) to międzynarodowy projekt promujący świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. Największe na świecie "święto przedsiębiorczości" odbywa się od 2008 roku w ponad 140 krajach, co roku uczestniczy w nim prawie 10 milionów osób i organizowane jest ponad tysiąc bezpłatnych wydarzeń.

Informacje: Tomasz Turzyński Biuro Rozwoju i Projektów Strategicznych, e-mail: t.turzynski@ca.pw.edu.pl, tel.: 22 234 71 59