Aktualności

Obrona rozprawy doktorskiej Pani mgr inż. Magdaleny Złotowskiej

Przewodniczący oraz Rada Naukowa Dyscypliny Inżynieria Lądowa i Transport zawiadamiają, że w dniu 27.09.2022 r. o godz. 10:00 w trybie zdalnym odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej Pani mgr inż. Magdaleny Złotowskiej zatytułowanej „Mechanistyczno-empiryczne projektowanie konstrukcji nawierzchni drogowych podatnych z asfaltem wysokomodyfikowanym HiMA z wykorzystaniem metody podobieństwa SiM."

Obrona rozprawy doktorskiej Pana mgr inż. Pawła Drózda

Przewodniczący oraz Rada Naukowa Dyscypliny Inżynieria Lądowa i Transport zawiadamiają, że w dniu 26.09.2022 r. o godz. 11:00 w trybie zdalnym odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej Pana mgr inż. Pawła Drózda zatytułowanej „Metoda generowania testów funkcjonalnych urządzeń sterowania ruchem kolejowym."

Obrona rozprawy doktorskiej Pana mgr inż. Jerzego Fiuka

Przewodniczący oraz Rada Naukowa Dyscypliny Inżynieria Lądowa i Transport zawiadamiają, że w dniu 27.09.2022 r. o godz. 12:30 w trybie zdalnym odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej Pana mgr inż. Jerzego Fiuka zatytułowanej „Ocena funkcjonowania systemu poszukiwania i ratownictwa lotniczego w aspekcie realizowanych działań ratowniczych."

Obrona rozprawy doktorskiej Pana mgr inż. Piotra Jaskowskiego

Przewodniczący oraz Rada Naukowa Dyscypliny Inżynieria Lądowa i Transport zawiadamiają, że w dniu 07.09.2022 r. o godz. 11:30 w trybie zdalnym odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej Pana mgr inż. Piotra Jaskowskiego zatytułowanej „Metoda pomiaru stanu infrastruktury oświetleniowej w ruchu drogowym."

Obrona rozprawy doktorskiej Pana mgr inż. Marka Likosa

Przewodniczący oraz Rada Naukowa Dyscypliny Inżynieria Lądowa i Transport zawiadamiają, że w dniu 30.08.2022 r. o godz. 11:00 w trybie zdalnym odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej Pana mgr inż. Marka Likosa zatytułowanej „Model przemieszczania wyposażenia wojsk w ustalonych relacjach przegrupowania wojsk lądowych."

Obrona rozprawy doktorskiej Pani mgr Iwony Karasiewicz

Przewodniczący oraz Rada Naukowa Dyscypliny Inżynieria Lądowa i Transport zawiadamiają, że w dniu 12.07.2022 r. o godz. 11:00 w trybie zdalnym odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej Pani mgr Iwony Karasiewicz zatytułowanej „Metoda wielokryterialnej oceny ryzyka zagrożeń wywoływanych czynnikiem ludzkim w systemie transportu kolejowego."

Obrona rozprawy doktorskiej Pani mgr inż. Pauli Razin

Przewodniczący oraz Rada Naukowa Dyscypliny Inżynieria Lądowa i Transport zawiadamiają, że w dniu 04.07.2022 r. o godz. 11:00 w trybie zdalnym odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej Pani mgr inż. Pauli Razin zatytułowanej „Metoda oceny przejęcia kontroli sterowania przez kierowcę w pojazdach z warunkową autonomizacji."

Obrona rozprawy doktorskiej Pana mgr Michała Zięby

Przewodniczący oraz Rada Naukowa Dyscypliny Inżynieria Lądowa i Transport zawiadamiają, że w dniu 01.07.2022 r. o godz. 10:30 w trybie zdalnym odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej Pana mgr Michała Zięby zatytułowanej „Model oceny ryzyka w transporcie kolejowym w kontekście wdrażania interoperacyjności systemu kolei w Polsce”.

Obrona rozprawy doktorskiej Pani mgr inż. Magdaleny Kycko

Przewodniczący oraz Rada Naukowa Dyscypliny Inżynieria Lądowa i Transport zawiadamiają, że w dniu 28.06.2022 r. o godz. 11:00 w trybie zdalnym odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej Pani mgr inż. Magdaleny Kycko zatytułowanej „Metoda analizy ryzyka w inwestycjach wprowadzających zmiany w podsystemie sterowanie ruchem kolejowym”.

Obrona rozprawy doktorskiej Pana mgr Krzysztofa Polaka

Przewodniczący oraz Rada Naukowa Dyscypliny Inżynieria Lądowa i Transport zawiadamiają, że w dniu 27.06.2022 r. o godz. 12:00 w trybie zdalnym odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej Pana mgr Krzysztofa Polaka zatytułowanej „Ocena wpływu hałasu generowanego przez pojazdy kolejowe zwiększonych prędkości na otoczenie”.

Obrona rozprawy doktorskiej Pana mgr inż. Marcina Nivette

Przewodniczący oraz Rada Naukowa Dyscypliny Inżynieria Lądowa i Transport zawiadamiają, że w dniu 14.06.2022 r. o godz. 12:00 w trybie zdalnym odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej Pana mgr inż. Marcina Nivette zatytułowanej „Wspomaganie zarządzania flotą pojazdów w przedsiębiorstwie z uwzględnieniem planów mobilności i minimalizacji kosztów utrzymania”.

Zwyciężczyni JJA Jazz Awards 2022 w Nowym Jorku na Wydziale Transportu

Urszula Olasek (pseudonim artystyczny Urszula Las), Kierownik Biblioteki na Wydziale Transportu, jako pierwsza polska fotografka, została laureatką prestiżowej nagrody JJA Jazz Awards, w kategorii Photo of the Year 2022. Nagrody przyznawane przez najważniejszych dziennikarzy i wydawców w Nowym Jorku, Jazz Journalists Association, mają swoją 27 letnią tradycję. Przypomnijmy, że to już drugi finał, w którym znalazła się fotografia Urszuli Las, podobnie było w roku ubiegłym. W tym jednak roku, tę prestiżową nagrodę przyznano właśnie jej. Nagrodzona praca przedstawia saksofonistkę Lakecię Banjamin podczas koncertu na Jazz Jamboree.

Seminarium w ramach MATLAB EDU Tour 22

Zapraszamy do udziału w seminarium organizowanym w ramach MATLAB EDU Tour 22 przez firmę Oprogramowanie Naukowo-Techniczne sp. z o.o. z udziałem przedstawicieli firmy MathWorks - producenta oprogramowania MATLAB i Simulink. Głównym tematem seminarium przeznaczonego dla wykładowców będzie wykorzystanie narzędzi programistycznych MathWorks do podniesienia efektywności nauczania. Seminarium odbędzie się we wtorek 31 maja w godz. 10.30 – 12:00, w Sali Rady Wydziału Transportu.

MLEDuTour22_PW_zaproszenie (pdf, 183,23 kB)

Międzynarodowa Konferencja Transport XXI wieku

Zapraszamy na Międzynarodową Konferencję Naukową "Transport XXI wieku", która odbędzie się w dniach 30.08.2022 r. – 02.09.2022 r. Celem konferencji "Transport XXI wieku" jest prezentacja osiągnięć ośrodków naukowych i badawczych krajowych i zagranicznych zajmujących się problematyką transportu: szynowego, drogowego, lotniczego i morskiego w aspekcie techniczno-technologicznym i organizacyjnym oraz integracja środowiska prowadzącego badania naukowe i kształcenie w dyscyplinie INŻYNIERIA LĄDOWA i TRANSPORT. Po więcej szczegółów zapraszamy na dedykowaną stronę internetową Konferencji.

Obrona rozprawy doktorskiej Pani mgr inż. Anny Wytrykowskiej

Przewodniczący oraz Rada Naukowa Dyscypliny Inżynieria Lądowa i Transport zawiadamiają, że w dniu 01.06.2022 r. o godz. 11:00 w trybie zdalnym odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej Pani mgr inż. Anny Wytrykowskiej zatytułowanej „Metoda oceny skuteczności dedykowanych rozwiązań oświetleniowych stosowanych na przejściach dla pieszych”.

Seminarium naukowe - prezentacja dorobku naukowego

Przewodniczący oraz Rada Naukowa Dyscypliny Inżynieria Lądowa i Transport w PW zawiadamiają, że w dniu 24.05.2022 r. o godz. 15:00 odbędzie się seminarium naukowe poświęcone prezentacji dorobku naukowego:

 1. Pana dr inż. Tomasza Piotrowskiego (Wydział Inżynierii Lądowej PW) będącego podstawą do ubiegania się o nadanie stopnia naukowego doktora habilitowanego nt.: „Betonowe osłony przed neutronowym promieniowaniem jonizującym”,

 2. Pana dr Piotra Uchrońskiego (Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej) będącego podstawą do ubiegania się o nadanie stopnia naukowego doktora habilitowanego nt.: „Modelowanie procesów oceny bezpieczeństwa i przepustowości na lotniskach cywilnych”.

Seminarium naukowe - prezentacja dorobku naukowego Pana dr inż Arkadiusza Węglarza

Przewodniczący oraz Rada Naukowa Dyscypliny Inżynieria Lądowa i Transport w PW zawiadamiają, że w dniu 04.05.2022 r. o godz. 16:00 odbędzie się seminarium naukowe poświęcone prezentacji dorobku naukowego Pana dr inż. Arkadiusza Węglarza (Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej) będącego podstawą do ubiegania się o nadanie stopnia naukowego doktora habilitowanego nt.: „Eksperckie systemy wspomagania procesu decyzyjnego w energooszczędnym budownictwie mieszkaniowym”

Wydział Transportu pomaga Ukrainie

Wydział Transportu PW zorganizował zbiórkę najpotrzebniejszych artykułów zarówno dla uchodźców wojennych, jak również dla osób przebywających na terenie Ukrainy. Koordynatorem działań w tym zakresie był Pan mgr inż Michał Lasota (Zakład Inżynierii Systemów Transportowych i Logistyki). Rzeczy zorganizowane podczas zbiórki dotarły do składu Polskiego Czerwonego Krzyża w Lublinie, przy ulicy Bursaki 17. Początkowo przeładunek miał nastąpić bezpośrednio przy granicy, na przejściu w Zosinie, natomiast jeden z członków obrony terytorialnej Ukrainy doradził, że lepszym wyjściem będzie dostarczenie rzeczy przez Polski Czerwony Krzyż lub Caritas. Wszystkie zebrane artykuły przed transportem zostały posegregowane i przygotowane do wysyłki, dzięki temu bardzo szybko dostarczona partia towaru wyjechała w trasę na Ukrainę.

Seminarium naukowe - prezentacja dorobku naukowego Pani dr Anny Rakoczy

Przewodniczący oraz Rada Naukowa Dyscypliny Inżynieria Lądowa i Transport w PW zawiadamiają, że w dniu 08.03.2022 r. o godz. 14:15 odbędzie się seminarium naukowe poświęcone prezentacji dorobku naukowego Pani dr Anny Rakoczy (Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej) będącego podstawą do ubiegania się o nadanie stopnia naukowego doktora habilitowanego nt.:

 „Metoda probablistyczna wspomagana pomiarami in-situ i analizą MES w ocenie poziomu niezawodności eksploatowanych, kolejowych, stalowych konstrukcji mostów i wiaduktów

Seminarium naukowe - prezentacja dorobku naukowego Pana dr Mariusza Specht

W imieniu Przewodniczącego Rady Naukowej Dyscypliny Inżynieria Lądowa i Transport Politechniki Warszawskiej, dr hab. inż. Konrada Lewczuka, prof. uczelni, uprzejmie informujemy, że w dniu 08.03.2022 r. o godzinie 14:15 odbędzie się seminarium naukowe poświęcone prezentacji dorobku naukowego będącego podstawą do ubiegania się o nadanie stopnia naukowego doktora habilitowanego Pana dr Mariusza Specht z Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.

 

Określenie osiągnięcia naukowego: „Badanie empirycznych rozkładów statystycznych błędów określenia współrzędnych nawigacyjnych systemów pozycjonowania

Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy o śmierci dr inż. Józefa Droździela

Konkurs na granty badawcze w dyscyplinie Inżynieria Lądowa i Transport

Przewodniczący Rady Naukowej Dyscypliny Inżynieria Lądowa i Transport ogłasza konkurs na wewnętrzne granty badawcze dla pracowników Politechniki Warszawskiej, wspierające prowadzenie działalności naukowej w dyscyplinie Inżynieria Lądowa i Transport. Wnioski można składać do dnia 16 marca 2022 r. Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest w dniu 31 marca 2022 r.

Szkoły letnie w ramach programu SPINAKER

Wydział Transportu wraz z Wydziałem Mechanicznym Technologicznym przeprowadzą szkoły letnie w ramach programu SPINAKER organizowanego przez NAWA.

 

Inżynieria Ruchu Lotniczego 2022

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w dniach 17-18 maja 2022 odbędzie się VII Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Inżynieria Ruchu Lotniczego”. Wydarzenie to, jak co dwa lata, organizowane jest przez Zakład Inżynierii Transportu Lotniczego z Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej, wraz ze studentami zrzeszonymi w Studenckim Kole Naukowym Transportu Lotniczego. Szczegóły dotyczące konferencji będą się pojawiały wkrótce – w tym czasie zachęcamy  do zapoznania się z artykułami opisującymi poprzednią edycję, które można znaleźć tutaj. Zachęcamy do udziału w konferencji i nadsyłania oryginalnych badań naukowych na konferencję zgodnie z Call for Papers 2022!

Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy o śmierci dr inż. Andrzeja Żurkowskiego

Seminarium naukowe - prezentacja dorobku naukowego Pana dr inż Marka Stawowy

W imieniu Przewodniczącego Rady Naukowej Dyscypliny Inżynieria Lądowa i Transport Politechniki Warszawskiej, dr hab. inż. Konrada Lewczuka, prof. uczelni, uprzejmie informujemy, że w dniu 11.01.2022 r. o godzinie 13:15 odbędzie się seminarium naukowe poświęcone prezentacji dorobku naukowego będącego podstawą do ubiegania się o nadanie stopnia naukowego doktora habilitowanego Pana dr inż. Marka Stawowy z Wydziału Transportu PW.

 

Określenie osiągnięcia naukowego: autorska monografia pt.: „Metoda wielowarstwowego modelowania niepewności w szacowaniu jakości informacji systemów teleinformatycznych w transporcie” oraz jednotematyczny cykl publikacji.

Innowator Mazowsza z Wydziału Transportu

Dr inż. Marcin Koniak z Wydziału Transportu PW został laureatem XIII edycji konkursu „Innowator Mazowsza”, organizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Zajął drugie miejsce w kategorii „Innowacyjny Naukowiec”.

Witamy w nowym roku akacemickim!

1 października w Auli Gmachu Wydziału Transportu odbyła się uroczysta Inauguracja roku akademickiego 2021/22.