Płatne staże dla słuchaczy studiów podyplomowych Zarządzanie flotą samochodową i mobilnością oraz studentów kierunku Transport

Przedsiębiorcy zrzeszeni w Polskim Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP) oferują przyjęcie uczestników studiów podyplomowych Zarządzanie flotą samochodową i mobilnością oraz studentów kierunku Transport na dwumiesięczne płatne staże. Staże te będą realizowane standardowo w okresie sierpień – wrzesień 2020 roku, a ich tygodniowy wymiar to minimum 15 godzin. Czas trwania konkretnego stażu oraz jego wymiar godzinowy będzie wynikał z ustaleń między przedsiębiorstwem oferującym staż a kandydatem.

Staże w firmach PZWLP będą odbywały się z przestrzeganiem wszelkich niezbędnych środków bezpieczeństwa i ochrony osobistej, związanych z pandemią COVID-19. Ponadto formę pracy w trakcie stażu ustala ze stażystą bezpośrednio firma PZWLP, w dostosowaniu do obowiązujących w niej norm i zasad pracy związanych z pandemią COVID-19 (np. praca w ramach stażu częściowo wykonywana w formie zdalnej).

Staże oferowane są wyłącznie osobom, które posługują się płynnie językiem polskim oraz są:

• absolwentami studiów I lub II stopnia, kontynuującymi nauczanie na studiach podyplomowych Zarządzanie flotą samochodową i mobilnością, z maksymalnie 3-letnią przerwą między studiami I/II stopnia a studiami podyplomowymi,

Warunkiem skorzystania ze staży w firmach PZWLP jest brak stałego zatrudnienia/stałej aktywności zawodowej (np. współpraca) studenta w firmie wynajmu długoterminowego samochodów (CFM), Rent a Car lub świadczącej usługi doradcze w zakresie finansowania i zarządzania flotami pojazdów.

Gwarantowane miesięczne wynagrodzenie dla stażysty przy wymiarze czasu pracy równym 15 h tygodniowo jest równe 1080 zł brutto, zaś przy innym wymiarze czasu pracy jest obliczane przy uwzględnieniu stawki godzinowej równej 18 zł brutto.

Przedsiębiorstwa oferujące staże w bieżącym roku akademickim:

1. Alphabet Polska Fleet Management Sp. z o.o. – Warszawa

2. Arval Service Lease Polska Sp. z o.o. – Warszawa

3. Business Lease Poland Sp. z o.o. – Warszawa

4. Motorent Sp. z o.o. (Hertz) – Warszawa

5. Hitachi Capital Polska Sp. z o.o. – Warszawa

6. Idea Fleet S.A. – Warszawa

7. LeasePlan Fleet Management (Polska) Sp. z o. o. – Warszawa

8. Nivette Fleet Management Sp. z o.o. – Warszawa

Szczegółowe programy staży w poszczególnych firmach będą dostępne u Kierownika Studiów Podyplomowych, dra hab. inż. Mariusza Wasiaka, prof. uczelni – ze względu na okres urlopowy oraz ograniczenia w funkcjonowaniu uczelni konieczne jest wcześniejsze umówienie się na spotkanie drogą mailową (mwa@wt.pw.edu.pl) a samo spotkanie zostanie zorganizowane z wykorzystaniem MS Teams.

Słuchacze oraz studenci zainteresowani odbyciem staży proszeni są o przesłanie dokumentów obejmujących życiorys oraz podanie do Kierownika Studiów Podyplomowych na adres mwa@wt.pw.edu.pl do piątku, 24 lipca 2020 roku.

O skierowaniu na staż decyduje kolejność zgłoszeń.