Aktualności

Zapraszamy do sklepu Politechniki Warszawskiej

Poszukującym niestandardowych, oryginalnych i ciekawych upominków polecamy odwiedzenie sklepu Politechniki Warszawskiej www.sklep.pw.edu.pl. Przykładowy asortyment: bluzy, koszulki, termosy, plecaki, skarpetki, długopisy, power banki, pendrive, kalendarze, kubki, puzzle i wiele innych. Artykuły można zamówić w sklepie internetowym lub nabyć w Księgarni Akademickiej przy ul. Noakowskiego 18/20 czynnej od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00.

Polskie Linie Lotnicze LOT po raz drugi organizują Konkurs dla studentów piszących prace o tematyce lotniczej

Biuro Karier PW zaprasza na najbliższe warsztaty!

1. Zwinne Allegro (webinar o Agile) 26.11.2021 (piątek), w godz. 12:15-13:30

2. Jak wygląda współpraca IT i biznesu na przykładzie projektu zrealizowanego w Sollers Consulting 30.11.2021 (wtorek) w godz. 16:00-17:30

3. Safety & security w branży motoryzacyjnej 30.11.2021 (wtorek), w godz. 16:15-17:45

4. Nawyki sukcesu 1.12.2021 (środa), godz. 16:15-17:45

Customer first! O Łańcuchu Dostaw w Leroy Merlin Polska

"Zapraszamy Cię do wejścia w nasz fascynujący świat łańcucha dostaw Leroy Merlin Polska. Zabierzemy Cię do jednego z największych magazynów w Polsce i Europie. Na tym konkretnym i żywym przykładzie opowiemy Ci o tym, jaką rolę pełnią planiści operacyjni i planiści popytu, w jaki sposób sprawiają, że spełniamy obietnicę daną klientowi, aby towar był dostępny i zawsze na czas. Zobaczysz, jakie projekty automatyzacyjne realizujemy oraz przybliżymy Ci zagadnienia związane z analityką łańcucha dostaw."

Webinar odbędzie się z wykorzystaniem platformy Google Meet 16.11.2021 (wtorek) w godz. 16:00-17:00.

Zapisy i dodatkowe informacje: https://bkpw.jobteaser.com/pl/events/127674-customer-first-o-lancuchu-dostaw-w-leroy-merlin-polska

  

Biuro Karier PW zaprasza na najbliższe warsztaty!

1. Warsztat: Your CV and Professional Image on Social Media - 10.11, 14:15 (środa)

2. Warsztat: Jak tworzyć efektywny zespół (Projektor Kariery) - 17.11, 15:00 (środa)

3. Warsztat: Customer first! O Łańcuchu Dostaw w Leroy Merlin Polska - 16.11, 16:00 (wtorek)

Praktyki, wolontariat, staże w Ministerstwie Infrastruktury

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi możliwości ubiegania się o odbywanie praktyk, staży i wolontariatów w Ministerstwie Infrastruktury: https://www.gov.pl/web/infrastruktura/praktyki-wolontariat-staze

Stypendium pod choinkę

Biuro Komunikacji i Promocji rozpoczęło przyjmowanie zgłoszeń do VI edycji Stypendium pod choinkę — nagrody dla zaangażowanych, aktywnie promujących Politechnikę Warszawską oraz budujących jej wizerunek studentów i doktorantów. Zapraszamy na stronę, gdzie  znajdują się szczegóły oraz regulamin: 

https://www.pw.edu.pl/Stypendium-pod-choinke-2021)

Zapraszamy do wzięcia udziału w Inauguracyjnym Spotkaniu Tandemów Językowych ENHANCE

Podczas spotkania przedstawimy projekt i pokażemy jak znaleźć partnera tandemowego do nauki języka obcego.

Uwaga!

Została uruchomiona dodatkowa rekrutacja na wymianę Erasmus+ na semestr letni, która potrwa do 5 listopada 2021. Szczegóły na stronie: https://www.wt.pw.edu.pl/Studenci/International-Office-wymiana-zagraniczna/Studenci-wyjezdzajacy-Erasmus-PL

Biuro Karier PW zaprasza na najbliższe warsztaty!

14.10, 15:15-17:45 (czwartek)

 

19.10, 14:15-17:45 (wtorek)

Uruchomienie drugiej edycji

W dniu 30 września otrzymaliśmy oficjalną decyzję o uruchomieniu drugiej edycji studiów podyplomowych Interoperacyjność Systemu Kolei. Inauguracja studiów będzie miała miejsce w dniu 16 października. Pozostały jeszcze wolne miejsca w grupie, w związku z czym uruchomiona została rekrutacja uzupełniająca, która potrwa do 15 października.

Rekrutacja uzupełniająca na czwartą edycję studiów podyplomowych Zarządzanie flotą samochodową i mobilnością

Studia podyplomowe Zarządzanie Flotą Samochodową i Mobilnością to jedyna w Polsce kompleksowa oferta uzyskiwania oraz poszerzania kompetencji zawodowych w zakresie zarządzania flotą pojazdów służbowych oraz mobilnością pracowników. Studia są prowadzone przez Wydział Transportu Politechniki Warszawskiej przy współpracy z Polskim Związkiem Wynajmu i Leasingu Pojazdów oraz ze Stowarzyszeniem Kierowników Flot Samochodowych.

Trwa rekrutacja uzupełniająca na już uruchomioną czwartą edycję studiów.

Zapisy są prowadzone do 15 października 2021 r.

Inauguracja studiów odbędzie się w dniu 16 października 2021 r.

Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji dostępne są w dedykowanej zakładce "Zarządzanie flotą samochodową i mobilnością".

Uwaga!

Legitymacje studenckie, legitymacje doktorantów, a także legitymacje służbowe nauczycieli akademickich pozostają ważne w okresie ograniczenia lub zawieszenia funkcjonowania uczelni oraz 60 dni po zakończeniu tego okresu. Nie ma zatem konieczności osobistego stawiennictwa w uczelni w celu przedłużenia ważności ww. legitymacji.

Platforma Career Center na portalu Biura Karier PW

Biuro Karier PW zaprasza wszystkich studentów poszukujących praktyk oraz wakacyjnej pracy w interesujących branżach do skorzystania z platformy Career Center na portalu BK PW.

Z myślą o studentach, którzy z powodu obostrzeń mają ograniczone możliwości zlokalizowania miejsca praktyk studenckich lub długo szukają wakacyjnej pracy, przeprowadziliśmy akcję specjalną wśród pracodawców. Zaapelowaliśmy do WSZYSTKICH REKRUTERÓW, z którymi współpracujemy, by skierowali swoje oferty do Was. Na efekty nie trzeba było długo czekać.

Program Top Young 100 - rekrutacja tylko do 17.03.2021

Program Top Young 100 jest inicjatywą skierowaną do najlepszych studentów kierunków związanych z łańcuchem dostaw i pochodnych w Polsce. Tworzony przez trzy środowiska: biznesowe, akademickie oraz studenckie. Ma na celu budowę wizerunku Polski jako silnego centrum kompetencji logistycznych i związanych z szeroko pojętym łańcuchem dostaw poprzez m.in. wsparcie i promocję młodych talentów logistycznych na rynku zawodowym. Program jest inicjatywą ciągłą, stale stawiającą przed studentami nowe wyzwania które dają im możliwość rozwoju swojej wiedzy i umiejętności praktycznych.

Szczegóły: https://topyoung100.pl/

Nagroda Prezydenta za prace dyplomowe z zakresu rozwoju Warszawy

Prezydent m.st. Warszawy zaprasza autorów prac magisterskich i rozpraw doktorskich do ubiegania się o Nagrodę Prezydenta za prace dyplomowe z zakresu rozwoju Warszawy. To już szósta edycja konkursu. Od 2016 r. zachęcamy młodych badaczy do dialogu na temat rozwoju stolicy oraz wspieramy zainteresowania badawcze Warszawą poprzez możliwość zaprezentowania wyników swoich prac. 

Program Mentoringowy - zaspisy do 10 marca - zgłoś swój udział

III edycja  Programu Mentoringowego właśnie się rozpoczęła. Program dedykowany jest studentkom i studentom od 3 roku, zapraszamy również absolwentów lat 2019 - 2021. Zaproszeni mentorzy reprezentują całą paletę branż od IT, logistyki, po produkcję i zarządzanie w biznesie.

Ankieta "Pracodawca dla inżyniera"

Stowarzyszenie Studentów BEST oraz Dział Badań i Analiz CZIiTT Politechniki Warszawskiej mają przyjemność zaprosić wszystkich studentów do udziału w badaniu, którego celem jest diagnoza preferencji w obszarze zatrudnienia. Kolejna już odsłona badania poszerzona została o wpływ pandemii COVID-19 na rynek pracy. Ponadto studenci będą mieli okazję wybrać najlepszego ich zdaniem pracodawcę dla inżyniera. Wyniki badania zostaną opublikowane na fanpage'u Inżynierskich Targów Pracy na Facebooku. Serdecznie zapraszamy do wypełnienia ankiety.

Video interview - warsztaty dla studentów

Danone oraz Biuro Karier PW wspólnie organizują warsztaty online w ramach projektu Akcelerator Kariery - w tym projekcie możecie wziąć udział bez względu na jakim kierunku i roku studiujecie, do zapisów zapraszamy również absolwentów PW. Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną panującą na świecie, wiele firm musiało dostosować się do nowych realiów i zdecydowało się zmienić formę prowadzenia procesów rekrutacyjnych ze standardowej, tzw. „face2face", na wirtualną.

Zapraszamy do udziału w elektronicznej ANKIECIE OCENY ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH

Ankietę można wypełnić po zalogowaniu się na własne konto:
•    na stronie usosweb.usos.pw.edu.pl
•    poprzez aplikację Mobilny USOS PW na urządzenia z systemem Andoroid lub iOS

Legitymacje studenckie

Informujemy, że na mocy przepisów zewnętrznych*, w wyniku których terytorium całego kraju zostało objęte obszarem czerwonym, mamy do czynienia z faktycznym ograniczeniem funkcjonowania Uczelni, w związku z czym:

legitymacje studenckie pozostają ważne w okresie tego ograniczenia lub zawieszenia funkcjonowania uczelni oraz 60 dni po zakończeniu tego okresu.

Nie ma zatem konieczności osobistego stawiennictwa studentów w uczelni w celu przedłużenia ważności ww. legitymacji.

Laureaci Złotej Kredy 2020

Studenci przyznali wyjątkowe wyróżnienia dla dydaktyków z Politechniki Warszawskiej. W tym roku, ze względu na obostrzenia związane z pandemią, nie ma tradycyjnej Gali, podczas której zwycięzcy odbierają nagrody. Nie zmienia się jednak uznanie dla zaangażowania i pasji tych, którzy przekazują wiedzę i inspirują do pracy.

Women in Tech Summit 2020 z udziałem PW

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji imprezy przygotowanej przez Fundację Edukacyjną Perspektywy. Wśród wirtualnych wystawców znajdzie się Politechnika Warszawska.

Staż w firmie Arval Service Lease Polska Sp. z o.o.

Uprzejmie informujemy, że dla studentów Wydziału Transportu zostały do wykorzystania 3 miejsca na staż w firmie Arval Service Lease Polska Sp. z o.o.

Więcej informacji: https://www.wt.pw.edu.pl/Studenci/Aktualnosci/WZNOWIENIE-PROGRAMU-STAZY

Płatne staże dla słuchaczy studiów podyplomowych Zarządzanie flotą samochodową i mobilnością oraz studentów kierunku Transport

Przedsiębiorcy zrzeszeni w Polskim Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP) oferują przyjęcie uczestników studiów podyplomowych Zarządzanie flotą samochodową i mobilnością oraz studentów kierunku Transport na dwumiesięczne płatne staże. Staże te będą realizowane standardowo w okresie sierpień – wrzesień 2020 roku, a ich tygodniowy wymiar to minimum 15 godzin. Czas trwania konkretnego stażu oraz jego wymiar godzinowy będzie wynikał z ustaleń między przedsiębiorstwem oferującym staż a kandydatem.

Zarząd Dróg Miejskich oferuje praktyki dla studentów w Wydziale Ewidencji Dróg ZDM.

W ramach praktyk studenci będą mogli uczestniczyć w pracach związanych z wykonywaniem opracowań dotyczących regulacji stanów prawnych nieruchomości zajętych pod drogi publiczne. Ponadto będzie też możliwość zapoznania się m.in. z zagadnieniami kompetencji urzędów, obiegu dokumentacji, procesu wnioskowania i wydawania decyzji administracyjnych w zakresie gospodarki nieruchomościami.

Firma Budimex rozwija budownictwo kolejowe w Polsce, dzieląc się swoim doświadczeniem oraz wiedzą

Budimex rozpoczyna Program Edukacyjny i Program Stypendialny skierowany do studentów kierunków kolejowych. Program Edukacyjny zakłada cykl spotkań z ekspertami, wyjścia na budowę, warsztaty merytoryczne, szkolenia online, opiekę merytoryczną podczas pisania pracy magisterskiej, a także specjalny konkurs z wiedzy. Istotnym punktem jest również Program Stypendialny, w ramach którego student otrzyma od nas określoną kwotę, staż wakacyjny, a po ukończeniu studiów gwarancję zatrudnienia w firmie Budimex.